Naujienos

GYVENKIME SAUGIAI

2023 08 01

GYVENKIME SAUGIAI

Praėjusiais metais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos veiklos teritorijoje gaisruose žuvo 12 žmonių, o 28 gyventojų buvo traumuoti. Gaisrai daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose sukelia ypač skaudžias pasekmes, jų metu gali žūti ar nukentėti didelis skaičius žmonių. Ugnis sunaikina gyventojų turtą, palieka juos be pastogės. Pagrindinės galimos gaisrų kilimo priežastys yra gaisrinės saugos taisyklių nežinojimas ir nesilaikymas, gyventojų, ypač vaikų, neatsargus elgesys su ugnimi, dujomis ir elektra, aplaidumas eksploatuojant bendro naudojimo patalpas.

 

AUTONOMINIAI DŪMŲ SIGNALIZATORIAI

__________________________________________________________

Autonominis dūmų signalizatorius – prietaisas, aptinkantis dūmus. Jis reaguoja į dūmų ar nematomų degimo produktų kiekį ore. Kambaryje autonominis dūmų signalizatorius, atsiradus net nedideliam dūmų kiekiui, ima skleisti garso signalą, kuris pažadina miegančiuosius ir perspėja apie kilusį gaisrą. Autonominiai dūmų signalizatoriai įrengiami kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius.

Įrengiant autonominius dūmų signalizatorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija.

Renkantis autonominį dūmų signalizatorių, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų sertifikuotas, t. y. paženklintas CE ženklu - tas užtikrins kad įsigijote kokybišką daiktą.

 

Primename, kad nuo 2018 m. gegužės 1 d. įsigaliojo Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimai ir gyvenamuosiuose būstuose PRIVALOMA įsirengti autonominius dūmų signalizatorius.

 

DAUGIABUČIUOSE GYVENAMUOSIUOSE NAMUOSE DRAUDŽIAMA!

_________________________________________________________________________________________

  • Užkalti, užtverti, užkrauti įvairiomis medžiagomis ir įrenginiais laiptines, koridorius, balkonus, lodžijas, liukus, angas ir kitus išėjimus, skirtus žmonėms evakuoti.
  • Rakinti aukštų holų, bendrojo naudojimo koridorių ir evakuacinių laiptinių, avarinių išėjimų duris, išskyrus duris, turinčias stacionarius atidarymo iš vidaus įrenginius ar atrakinamas iš vidaus raktu, laikomu šalia durų įrengtoje dėžutėje su į vidų įspaudžiamu stiklu.
  • Užtverti, užkrauti rūsiuose praeigas.

 

SAUGUS ELGESYS – IŠSAUGOTA GYVYBĖ

_________________________________________________________________________________________

  • Niekada nerūkykite lovoje.
  • Nepalikite be priežiūros įrengtų elektros prietaisų (lygintuvų, šildytuvų, televizorių ir kt.).
  • Nejunkite į vieną elektros lizdą dviejų ar daugiau buitinių prietaisų.
  • Nelaikykite elektros prietaisų šalia viryklės ir saugokite, kad ant jų nepatektų vandens.
  • Nepalikite be priežiūros gaminamo maisto ant viryklių ar krosnelių.
  • Apžiūrėkite elektros laidus ar jie tvarkingi, nesutrūkę, nepažeista jų izoliacija.